5 نکته مهم در طراحی سرویس بهداشتی

طراحی سرویس بهداشتی

سرویس‌های بهداشتی بخش مهمی از خانه به حساب می‌آیند که می‌توان برای دکوراسیون آن‌ها از آیتم‌های مختلفی استفاده کرد. اگر فضای حمام خود را دوست ندارید و برای شما ایده‌آل نیست، وقت آن است که تغییرات اساسی در طراحی سرویس بهداشتی آن به وجود بیاورید. با استفاده از این تغییرات  در حمام خود احساس راحتی بیشتری می کنید. برای شروع، نکات زیادی در این مطلب گردآوری شده است.

کاشی‌ها نقش مهمی در ساختن طراحی سرویس بهداشتی دارند. زیرا نه تنها حمام را ضد آب می‌کنند بلکه ظاهر کلی آن را نیز تعیین می کنند. با وجود گزینه‌های بسیار زیاد کاشی در بازار از نظر مواد، شکل، اندازه و رنگ و الگوها، انتخاب بهترین گزینه برای سرویس بهداشتی می تواند دشوار باشد. تقریبا تمام کاشی سرویس بهداشتی برای مناطق خاصی از حمام مناسب هستند.

میزان جذب رطوبت آن‌ها تعیین می‌کند که برای چه جایی مناسب هستند.  کاشی‌هایی که برای حمام مناسب هستند، شامل کاشی و سرامیک ، کاشی شیشه ای، کاش چینی، کاشی آجری و کاشی سنگ‌های طبیعی مانند مرمر هستند. شیشه در برابر آب غیر قابل نفوذ است. بنابراین کاشی شیشه ای ضد آب ترین محصول موجود برای استفاده در سرویس بهداشتی می‌باشد.

یکی از هیجان انگیز ترین بخش ها در انتخاب کاشی، انتخاب رنگی خواهد بود که متناسب با سبک و شخصیت شماست. اما به عنوان یک قاعده کلی، رنگ نقش مهمی در ارائه یک محیط خوب دارد. رنگ‌های تیره نه تنها به گرما می افزایند بلکه کثیفی را هم پنهان می‌کنند.

کاشی‌های براق دارای ویژگی بازتابی هستند و هنگامی که با طرح های رنگی تیره تر کنار هم قرار می گیرند، روشن تر به نظر می رسند. رنگ‌های خنثی برای ساده بودن طراحی طراحی سرویس بهداشتی عالی هستند. این رنگ ها به وسایل حمام اجازه می دهند که بیشتر خود را نشان بدهند.

رنگ های خنثی روشن تر در حمام‌های کوچک برای بزرگ‌تر نشان دادن فضا عالی هستند. هنگام جستجوی کاشی‌ها برای حمام، ممکن است همه آن‌ها شبیه هم به نظر برسند. اما نکته مهم این است که یک تفاوت جزئی می‌تواند بر ظاهر کلی تاثیر بگذارد.

استفاده بهینه در فضا

استفاده بهینه از فضا

در ساختن خانه‌ها و آپارتمان‌های امروزی، فضاهای کم و کوچکی به سرویس‌های بهداشتی اختصاص داشته می‌شوند. بنابراین هنگام چیدمان و دکوراسیون آن باید به نحوی وسایل را چید که حداکثر استفاده از فضا شمرده شود. با ایده‌های هوشمند چیدمان، راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید حمام و طراحی سرویس بهداشتی خود را به آن چیزی که دوست داشتید تبدیل کنید.

وقتی از چند ترفند هوشمندانه استفاده کنید، لازم نیست فضای کوچک به هم ریخته یا تنگ داشته باشید.چند نکته صرفه جویی در فضا که با لوازم جانبی زرق و برق دار ترکیب شده‌اند، ساده‌ترین سرویس‌های بهداشتی را به فضایی شیک و مدرن تبدیل می‌کند.

آینه‌ها یکی از بهترین ابزارهای موجود برای جلوه دادن به یک حمام هستند. یک آینه بزرگ در جلوی روشویی، تمام نور را منعکس می‌کند و اگر حمام کوجک باشد نور آن را نیز افزایش می‌دهد. اگر فضای کوچکتری در اختیار دارید، آینه‌های کوچکتری را در نظر بگیرید که در اطراف فضا کار می‌شوند. یا می‌توانید یک کابینت آینه کاری را استفاده کنید که معمولا با روشویی‌ها ست هستند.

یک حمام شیشه ای بر خلاف پرده ها یا دوش معمولی، فضایی مدرن و شیک در طراحی سرویس بهداشتی را ایجاد می کند. از شیشه‌هایی که طرح دار هستند دوری کنید. ممکن است فضای سرویس بهداشتی را بیش از حد شلوغ به نظر برسانند. در  عوض  از شیشه‌های مات می‌توانید استفاده کنید تا افراد هنگام دوش گرفتن راحت‌تر باشند.

طراحی شیشه‌ای در حمام به جذب نور و انعکاس آن در اطراف کمک می‌کند. بنابراین اگر بودجه شما اجازه می‌دهد، روی یکی از دیوار های خالی قفسه هایی را نصب کنید. فضایی که ایجاد می‌کنند، می‌تواند همه لوازم ضروری شما را در خود جای دهند.

شیرآلات سرویس بهداشتی در طراحی سرویس بهداشتی

شیرآلات سرویس بهداشتی

انتخاب یک شیر که با روشویی هماهنگ باشد کار مشکلی است. تنوع سبک ها و جنس آن ها می تواند بسیار زیاد باشد. چند نکته وجود دارد که باید قبل از خرید شیر آلات طراحی سرویس بهداشتی در نظر بگیرید.

روکشی را برای شیر انتخاب کنید که با روشویی و آینه و غیره مطابقت داشته باشد. اکثر شیرها دارای روکش‌های برنز یا کروم و نیکل هستند. همه این روکش‌ها با دوام هستند و ظاهر خوب خود را برای سال‌ها حفظ می‌کنند. اما برخی از آن‌ها دوام بیشتری نسبت به بقیه دارند. انواع مختلف از شیرها برای روشویی استفاده می شوند که در ادامه به برخی از آن ها اشاره خواهد شد:

شیرآلات تک سوراخ

این شیر ها دستگیره‌ها و فواره را با هم ترکیب می‌کنند. که تنها به یک سوراخ نیاز دارد. برای مقاوم سازی، برخی از مدل ها دارای صفحه پایینی هستند که دهان‌های سه سوراخ موجود را می‌پوشاند شیر های تک سوراخ برای سینک‌های کوچکتر مانند مناسب هستند. سادگی آن‌ها نشان دهنده مدرن بودن آنان است.

شیرآلات مرکزی

شیرهای مرکزی برای سینک‌های سه سوراخ استاندارد مناسب هستند. آن‌ها یک اهرم یا دو دسته دارند که روی یک صفحه نصب شده اند.

شیرآلات دیواری

شیرهای دیواری همراه با سینک های جداگانه‌ای که به دهانه بلندتری نیاز دارند محبوبیت پیدا کرده‌اند.قبل از خرید هر گونه شیرآلات باید در نظر بگیرید که از روشویی قبلی استفاده می‌کنید یا این که مدل جدیدتری را خریداری خواهید کرد. محل باز شدن شیر نیز باید مشخص شود.

همچنین باید توجه داشته باشید که بودجه شما چقدر است و چه جنس و رنگی با سینک یا روشویی شما هماهنگی دارد. اندازه طراحی سرویس بهداشتی نیز در انتخاب شیر تاثیر دارد.

استفاده از محصولات چینی بهداشتی در طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی

از جدیدترین مدل‌های محصولات چینی بهداشتی استفاده کنید

یکی از وسایلی که می تواند زیبایی دوچندانی به دکوراسیون سرویس بهداشتی بدهد، سرویس‌های چینی هستند. این محصولات از سرامیک های بهداشتی تهیه می شوند که اغلب افراد آن‌ها را با نام چینی بهداشتی می‌شناسند. از این سرامیک محصولات مختلفی از جمله وان حمام و روشویی تولید می‌شود.

تمام مواد اولیه در موقعیت مناسب مخلوط شده، ریخته گری و پخته می‌شود تا محصول نهایی چینی بهداشتی به دست آید. این محصولات بر حسب نیاز در رنگ‌های مختلف تولید می شوند. پرتقاضا ترین رنگ برای تولید سفید می‌باشد. می‌توانند بار سنگین را تحمل کنند و مقاومت خوبی در برابر خراش دارند.

سرویس‌هایی که پنجره دارند نور آن یک دکوراسیون حمام کوچک را روشن می‌کند. در صورت امکان پنجره‌ها را با شیشه‌های مات قرار ندهید. برای قرار دادن پرده می‌توانید از رنگ‌های روشن و پاستلی استفاده کنید تا مطمئن شوید که نور خورشید در طول روز نهایت نور را به فضای داخل می‌رساند. برای حمام‌های بدون پنجره وسایل روشنایی را در نظر بگیرید که تا حد امکان نور کافی را وارد فضا کند.

اگر می‌توانید به عنوان مثال، وسایل روشنایی بیشتر در اطرف سرویس مانند دیوار کوب ها در دو طرف آینه نصب کنید. اگر فضای زیادی دارید، آینه ای بزرگ نصب کنید تا نور را در اطراف اتاق منعکس کند. با رنگ‌های روشن یا سفید به دیوار ها نور تازه‌ای بدهید.

نورپردازی خاص برای برجسته کردن هر طراحی سرویس بهداشتی به حمام جذابیت می‌بخشد. یک حمام با نور مناسب باعث می‌شود فرد در شروع روز احساس خوش بینی داشته باشد و اعتماد به نفس او افزایش می‌یابد. برای روشنایی محیط می‌توانید یک چراغ سقفی را نصب کنید تا کل محیط را به خصوص برای محیط‌های بزرگ روشن کند.

یکی از جنبه‌های مهم در نورپردازی، روشنایی روشویی است که باید نورپردازی مناسب صورت برای نظافت شخصی استفاده می‌شود. اشتباه رایجی که برخی افراد در این زمینه مرتکب می‌شوند، نصب وسایل سقفی فرو رفته مستقیما بالای آینه است.

چنین وسایلی بر روی صورت به خصوص زیر چانه و بینی سایه می‌اندازند و فعالیت‌هایی که برای نظافت انجام می‌دهید را دشوار می‌کنند. روشنایی روشویی باید حداقل 150 وات باشد و باید در سطح چشم قرار بگیرد. وسایل روشنایی دیوارکوب برای ایجاد نور یکنواخت روی صورت بهترین کارایی را دارند.

برای خرید متنوع‌ترین محصولات چینی بهداشتی میتوانید به سایت جم سر مراجعه کرده و محصول مورد نظر خود را در بهترین کیفیت انتخاب نمایید.برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت سفارش خود از طریق راه‌های ارتباطی درج شده تماس حاصل فرمایید.

 

برای استعلام قیمت و مشاوره رایگان قبل از خرید، با کارشناسان جم سر در ارتباط باشید.

 

جمع بندی

قطعا هر بخش از خانه اهمیت زیادی دارد. سرویس‌های بهداشتی نیز اخیرا مورد توجه زیادی قرار گرفته‌اند. کمی تلاش برای طراحی ظاهری در حمام بسیار تاثیرگذار است. شما می‌توانید با استفاده از ترفندهای مختلف از زمانی که در وان حمام خود صرف می‌کنید لذت ببرید.

بر خلاف اکثر افراد که فکر می‌کنند حمام باید بسیار ساده باشد، شما می‌توانید حتی از گیاهان نیز در سرویس بهداشتی خود استفاده کنید. با این حال، طراحیسرویس بهداشتی مجموعه‌ای از اقدامات است که باید برای بهتر شدن کارایی و زیبایی آن انجام دهید. از انتخاب سرامیک و کاشی، تا خرید روشویی و نورپردازی آن می تواند تاثیر داشته باشند تا بتوان بر زیبایی دکوراسیون آن اضافه کرد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
fatahi

fatahi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *