هنگام انتخاب توالت فرنگی به چه نکاتی باید دقت کنیم؟

راهنمای خرید و انتخاب توالت فرنگی

ممکن است انتخاب و خرید توالت فرنگی بسیار ساده به نظر برسد. با این حال، قبل از تصمیم گیری، نکات مهمی وجود دارد که باید بدانید. در واقع، توالت فرنگی یکی از پرکاربردترین وسایله ای است که در خانه هر کسی به خصوص در خانه‌های بزرگ استفاده می‌شود، بنابراین انتخاب مناسب آن ضروری است. فاکتورهای زیادی به غیر از رنگ و قیمت وجود دارد که می بایست هنگام خرید آنها، در نظر بگیرید. راهنمای انتخاب توالت فرنگی ، به شما خواهد گفت که چگونه با در نظر گرفتن ابعاد توالت، شکل کاسه، ارتفاع، طراحی و عملکرد آن، بهترین گزینه را خریداری کنید.

گروه بازرگانی کاشی و سرامیک جم سر ارائه دهنده بهترین توالت‌های فرنگی و ایرانی میباشد که محصولات خود را در کیفیتی بی نظیر در اختیار شما عزیزان قرار داده است.

راهنمای انتخاب توالت فرنگی بر اساس شکل ظاهری

توالت فرنگی بر اساس شکل ظاهری

یکی از گزینه‌هایی که باید در انتخاب توالت فرنگی به آن توجه داشته باشید، کاسه توالت است که در دو شکل مختلف ارائه می‌شود. کاسه‌‌های گرد معمولاً شکل استانداردی دارند و اگر فضای محدودی دارید، آنها بهترین گزینه خواهند بود. نوع بیضی و کشیده این کاسه‌ها، به طور معمول دارای پنج سانتی متر اندازه بیشتر در قسمت طول کاسه هستند تا راحتی بیشتری را فراهم کنند.

برای آنکه بتوانید انتخاب مناسبی داشته باشید، فضای خود را اندازه بگیرید تا مطمئن شوید که قسمت جلویی بلندتر با درب، کشو یا سایر اشیاء فضای سرویس بهداشتی شما تداخل نداشته باشد.

انتخاب توالت فرنگی در اندازه های مختلف

توالت فرنگی براساس اندازه

بیشتر توالت‌های فرنگی، دارای اندازه‌های تقریبی 70*50 سانتی متری هستند. البته در برندهای مختلف، این می‌تواند متفاوت باشد. شما بایستی، برای اندازه گیری وقت بگذارید تا مطمئن شوید توالتی که تصمیم به خرید آن دارید، با محل نصب به خوبی سازگار است.یکی از نکات کاربردی در هنگام انتخاب توالت فرنگی مناسب ،داشتن اندازه های دقیق میباشد.

برای شروع، باید از دیوار اندازه گیری را شروع کنید. توجه نمایید بخش‌های ناهموار مانند قرنیزها را به درستی اندازه‌گیری کنید تا مجبور نباشید توالت فرنگی را بازگردانده و تعویض کنید. اگر نمی‌توانید مرکز تخلیه را ببینید و از قبل یک توالت نصب شده دارید، از دیوار تا مرکز درپوش‌های پیچ را اندازه بگیرید. معمولاً دو درپوش وجود دارد که در دو طرف توالت قرار می‌گیرد.

توالت‌های فرنگی که دارای خروجی پشتی هستند، دارای پیکربندی متفاوتی خواهند بود. محل خروجی فاضلاب در این نوع از توالت‌ها، به جای کف در دیوار حمام یا توالت در نظر گرفته می‌شود. برای آن که بتوانید اندازه خروجی را به درستی داشته باشید لازم است تا بر روی دیوار، فاصله از کف تمام شده تا مرکز خروجی فاضلاب را در نظر بگیرید.

همچنین در هنگام انتخاب توالت فرنگی،برای اندازه‌گیری ارتفاع کاسه توالت، اگر از قبل توالت فرنگی نصب شده دارید، می‌بایست از کف تا بالای کاسه را منظور نمایید. ارتفاع استاندارد کاسه توالت معمولاً 35 تا 41 سانتی‌متر است. توالت‌های بلندتری نیز در دسترس هستند که برای افراد معلول طراحی شده‌اند تا راحتی بیشتری را برای آن ها فراهم کنند.

توالت فرنگی از نظر استحکام و دوام

 به لحاظ استحکام و دوام

هنگام خرید و انتخاب توالت فرنگی ، یکی دیگر از نکاتی که باید به آن توجه داشت، استحکام و دوام آنها می‌باشد. انتخاب نوعی که می‌تواند میزان مصرف آب را نیز کاهش دهد، در درجه اهمیت بالاتری است. برخی از توالت‌ها به شما امکان می‌دهند فلاش مناسب را انتخاب کنید. این باعث می‌شود تا طول عمر سیستم را افزایش دهید.

از سویی دیگر، نوع لعاب استفاده شده بر روی کاسه توالت، می‌تواند بر دوام بیشتر و عدم جذب فاضلاب، موثر باشد. سطح صاف و یکدست لعاب، زیبایی و تناسب قابل قبولی را به فضای حمام و سرویس بهداشتی شما خواهد داد.

لعاب‌ های صاف و ضد میکروبی، به طور فعال 99 درصد میکروب‌هایی را که سعی در رشد روی آن‌ ها را دارند، از بین می‌برند. در این روش، توالت اساساً خود را تمیز می‌کند. این یکی از بهترین گزینه‌ها در لعاب روی توالت فرنگی خواهد بود.

روش های تخلیه توالت فرنگی

از لحاظ روش تخلیه

از دیگر دسته بندی‌هایی که باید هنگام خرید و انتخاب توالت فرنگی در نظر داشته باشید، روش های تخلیه است. این نوع از توالت ها، به گونه ای طراحی شده اند که از کف و یا دیوار، تخلیه فاضلاب را انجام دهند. اما برای تخلیه کامل، نیاز به فلاش‌هایی است که در انواع مختلف ارائه می شود:

فلاش استاندارد

این نوع توالت‌ها، دارای سیستم شستشوی سنتی تک اهرمی هستند که از گرانش ساده و وزن آب برای ایجاد فشار شستشو استفاده می کند.

فلاش توالت دوگانه

فلاش توالت دوگانه، به عنوان یک سیستم شستشوی صرفه جویی در آب شناخته می‌شود و  برای کسانی که به دنبال کارایی بالایی در این سیستم‌ها می‌باشند، ایده‌آل هستند. مکانیسم فلاشینگ شامل دو دکمه است که به شما این امکان را می‌دهد که یک فلاش کامل (1.6 گالن در هر فلاش) یا فلاش جزئی (.8 گالن در هر شستشو) را انجام دهید و بنا به صلاحدید خود در مصرف آب صرفه جویی کنید.

این نکته را باید افزود که توالت‌های استاندارد، قابلیت تبدیل شدن به یک توالت کم مصرف را با تعویض سیستم فلاشینگ موجود مخزن با کیت تبدیل دوگانه دارند.

توالت با طراحی سایفونیک

این نوع از توالت‌های سایفونیک، یک تله فاضلاب S شکل را در طراحی خود گنجانده‌اند. هنگامی که توالت شسته می‌شود، آبراه پر از آب شده و مخزن، مقدار زیادی آب را به سرعت داخل کاسه می ریزد و یک واکنش سیفونیک برای یک فلاش قدرتمند ایجاد می کند تا کاسه را به سرعت تخلیه کند.

تولید توالت فرنگی در مدل های گوناگون

برحسب مدل آن‌ها

از میان طرح‌ها و سبک‌های توالت فرنگی، مطابق با فضای موجود و سلیقه خود انتخاب کنید. آنها در مدل‌های ذیل ارائه می‌شوند:

توالت فرنگی دو تکه

این نوع از توالت‌ها، دارای سبک سنتی بوده و طراحی آن ها به گونه‌ای است که دو قطعه کاسه و مخزن مجزا می‌باشند که با پیچ به یکدیگر متصل خواهند شد.

انتخاب توالت یک تکه

در مدل توالت‌های یک تکه، کاسه و مخزن قابل جدا شدن نیستند که ظاهری بدون درز ایجاد می‌کند. آنها به دلیل شکاف‌های کمتر، راحت تر تمیز می‌شوند.راحتی در نظافت توالت فرنگی یکی دیگر از نکاتی است که میتواند انتخاب توالت فرنگی را برای بهتر کند.

نوع توالت فرنگی گوشه

اگر فضای محدودی دارید، یا یک فضای کوچک را به حمام تبدیل می‌کنید، ممکن است یک توالت گوشه‌ای همان چیزی باشد که نیاز دارید. آنها به خوبی در گوشه‌ای قرار می‌گیرند تا فضای بیشتری را برای شما فراهم کنند.

نوع مخزن بالا

توالت های مخزن بالا، ظاهری قدیمی را با عملکرد مدرن ترکیب می‌کنند. در این مدل، مخزن به کاسه متصل نیست، بلکه به دیوار نصب است. با کشیدن زنجیر، آب از مخزن به داخل کاسه آزاد می شود، جایی که از طریق لوله تخلیه خارج خواهد شد.

تخلیه فاضلاب بدون مخزن

تخلیه فاضلاب بدون مخزن

در این مدل، به جای نگه داشتن آب در یک مخزن مانند مدل‌های سنتی، آب را مستقیماً از خط تامین می‌گیرند. این توالت‌ها از یک فلاش فشار بالا برای ارسال فاضلاب از طریق سیستم لوله کشی استفاده می‌کنند. علاوه بر این، شکل بدون مخزن، آنها را به گزینه‌ای عالی برای حمام‌های کوچک تبدیل می‌کند، زیرا سطح کمی را اشغال می‌کنند. این به نوبه خود، ظاهری زیبا به آنها می‌دهد که برای کسانی که به دنبال دستیابی به ظاهری مینیمال یا مدرن هستند، عالی است.

براساس نوع درب

هنگام خرید و انتخاب توالت فرنگی ، می‌توانید انواع توالت ‌های دیواری، تخلیه از کف یا پشت، توالت‌‌های بسته و سطح پایین، توالت‌‌های مخصوص معلولان و توالت ‌های مخصوص مدرسه با ارتفاع پایین برای کودکان را مشاهده کنید. این توالت ها که با انواع مختلف طراحی و ارائه می‌شوند، دارای درب‌های متفاوتی هستند که راحتی بیشتر را برای استفاده کنندگان فراهم خواهند کرد.

 انواع توالت فرنگی بر اساس محل نصب

هنگام خرید توالت، مهم است که در نظر داشته باشید که چگونه و در کجا قرار می‌گیرد، به خصوص اگر در یک توالت شخصی یا رختکن باشد. در این شرایط، فضای حمام خود را اندازه گیری کنید تا ببینید که حداکثر ابعاد یک توالت چقدر می‌تواند باشد.

با در نظر گرفتن فاصله آن از دیوار و اجازه دادن فضای کافی در مقابل آن، این کار را انجام دهید. همیشه ارزش آن را دارد که قبل از اقدام به خرید، یک طرح مقیاس ‌بندی شده از حمام خود ترسیم کنید و چیزها را در آن چیدمان و مرتب کنید.

ارتفاع توالت شما نیز یکی از نکات کلیدی است، به خصوص اگر قد شما از حد متوسط ​​بالاتر است. توالت دیواری یکی دیگر از گزینه‌های عالی است، زیرا می‌توان آن را در ارتفاعی که مناسب شماست نصب کرد. بدین ترتیب می‌توان بهترین ارتفاع توالت فرنگی برای شما را پیدا نمود.

برای استعلام قیمت و مشاوره رایگان قبل از خرید، با کارشناسان جم سر در ارتباط باشید.

جمع بندی

لوله خروجی فاضلاب نیز، نکته دیگری است که باید در نظر بگیرید. نوع توالت نشان می دهد که چگونه می‌توان این اتصال را ایجاد کرد. می‌توانید از راهنمای انتخاب توالت فرنگی به خوبی استفاده نمایید و بهترین گزینه را برگزینید. در این خصوص، کارشناسان ما شما را راهنمایی خواهند کرد.

با مطالبی که پیش تر گفته شد انتخاب توالت فرنگی بر اساس نیازتان بسیار راحت تر میشود.گروه بازرگانی جم سر توالت‌های فرنگی با کیفیت را در اندازه و انواع گوناگون در اختیار مشتریان عزیز قرار داده است.برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما از طریق راه‌های ارتباطی درج شده تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول

  • برای خرید توالت فرنگی از چه طریقی میتوانیم اقدام نماییم؟

خرید محصولات بهداشتی از مرکزی معتبر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار میباشد.گروه بازرگانی کاشی و سرامیک جم سر ارائه دهنده انواع محصولات چینی و بهداشتی،توالت های ایرانی و فرنگی،سرامیک در طرح های گوناگون و .. است.شما میتوانید برای خرید با کارشناسان فروش ما با شماره 33090000-035 تماس حاصل فرمایید.

  • در هنگام انتخاب توالت فرنگی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

فاکتورهای زیادی به غیر از رنگ و قیمت وجود دارد که می بایست هنگام خرید آنها، در نظر بگیرید. هنگام انتخاب توالت فرنگی ،  با در نظر گرفتن ابعاد توالت، شکل کاسه، ارتفاع، طراحی و عملکرد آن، بهترین گزینه را خریداری کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴.۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
fatahi

fatahi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *